Środki do pielęgnacji stomii

W naszym sklepie można zrealizować wniosek na środki do pielęgnacji stomii. Wystarczy wypełnić formularz Wypełnij formularz

Jeśli masz pytania zadzwoń 17 250 26 21

Wykwalifikowana kadra postara się pomóc. Zapewniamy kompleksowe zaopatrzenie pacjentów stomijnych.

Zapraszamy również osobiście Med – Partner ul. Leszka Czarnego 4D, 35-615 Rzeszów.

Posiadamy środki do pielęgnacji stomii wszystkich wiodących producentów: Convatec, Coloplast, Dansac, Welland.

Akcesoria do pielęgnacji stomii które oferujemy są skuteczne i trwałe, zapewniają komfort i bezpieczeństwo, są przyjazne dla skóry i nie podrażniają.

Wyroby stomijne, które zaliczają się do tej grupy to: pasty, pudry, paski, półpierścienie, pierścienie o właściwościach uszczelniających lub gojących, produkty do usuwania sprzętu stomijnego lub do ochrony skóry wokół stomii lub środki zagęszczające luźną treść jelitową.

Najpopularniejsze akcesoria stomijne to:

  • pasty , pierścienie i półpierścienie uszczelniające, które eliminują podciekanie, wypełniają fałdy i zagłębienia, zapewniają dokładne przyleganie sprzętu stomijnego.
  • środki do usuwania przylepca, dostępne w sprayu i chusteczkach, które  pozwalają na łatwe usunięcie płytki stomijnej i pozostałości kleju.
  • kremy, żele, spraye ochronne, które zapobiegają wysuszaniu i podrażnianiu skóry. Kosmetyki te pomagają zachować naturalne właściwości skóry i mogą być stosowane każdorazowo podczas zmiany worka/ płytki. Dodatkowo środki ochronne do pielęgnacji skóry wokół stomii tworzą delikatna elastyczną powłokę, która chroni narażone miejsca na działanie treści jelitowej, a ich stosowanie poprawia przyleganie płytki, przez co wydłuża czas używania sprzętu stomijnego.
  • produkty do oczyszczania skóry – pianki i chusteczki, które skutecznie oczyszczają skórę, łagodzą podrażnienia, wspierają tworzenie bariery ochronnej. Można je używać zamiast wody i mydła.
  • produkty gojące- pasta i puder, które posiadają właściwości ochronne i łagodzące.