Materace przeciwodleżynowe 

Materace przeciwodleżynowe wykorzystuje się w przypadku osób, które ze względu na swój stan zdrowia są całkowicie unieruchomione. W praktyce oznacza to, że nie mogą one swobodnie poruszać się, ani zmieniać swojej pozycji. Jako profilaktykę przeciwodleżynową wielu lekarzy zaleca zmianę pozycji danej osoby co mniej więcej 3-4 godziny, jednak nie każdy opiekujący się pacjentem jest w stanie stosować się do takich zaleceń. W odpowiedzi na ten właśnie problem powstały specjalne materace, które dostępne są na niniejszej stronie.

Materace przeciwodleżynowe- sposób działania

Nasze materace przeciwodleżynowe charakteryzują się specyficzną budową, która gwarantuje osobie chorej ruch stymulujący pracę wszystkich tkanek. Wykorzystuje się w nich technikę zmiennociśnieniową, która umożliwia naprzemienne uciskanie tkanek stykających się z powierzchnią materaca. Dzięki takiej technologii są one nieustannie pobudzane i co równie ważne dochodzi do nich powietrze, co zapobiega stałemu uciskowi na skórę w jednym miejscu, prowadzącemu do powstawania odleżyn.  Zapraszamy do zakupów, a w przypadku jakichkolwiek pytań do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Koncentrator tlenu 

Tlenoterapia jest leczeniem, które polega na dostarczaniu organizmowi dodatkowej porcji tlenu. Część komórek, takich jak np. komórki neuronowe, jest szczególnie wrażliwa na niedotlenienie, a przerwanie dostarczania tlenu do mózgu na zaledwie kilka minut, może doprowadzić do nieodwracalnych jego zmian, które mogą skutkować nawet śmiercią. Dlatego też warto już zawczasu zaopatrzyć się w koncentrator tlenu w naszym sklepie w mieście Rzeszów. Obsługujemy m.in. województwo podkarpackie od wielu lat oferując wysokiej jakości sprzęt medyczny.

Koncentrator tlenu – jakie są zalety tlenoterapii?

Do głównych zalet tlenoterapii z wykorzystaniem naszych koncentratorów tlenu zaliczyć można nie tylko ograniczenia postępu chorób układu oddechowego, ale również zwiększenie wydolności i odporności organizmu oraz poprawę samopoczucia. Tlenoterapia przyczynia się także do łagodzenia dolegliwości związanych z zaburzeniem snu, zawrotami głowy, czy też osłabieniem.

 

Koncentratory tlenu dostępne w naszym sklepie w Rzeszowie, dostarczają organizmowi odpowiednią ilość tlenu, który jest niezbędny do prawidłowego jego funkcjonowania. Gwarantują one wysokie stężenie tlenu podczas trwania terapii, a dzięki wysokiej skuteczności, wykorzystywanie koncentratorów w domowej terapii cieszy się coraz większą popularnością.

Atrakcyjna oferta koncentratorów tlenu

Warto również wiedzieć, że koncentratory tlenu są urządzeniami w pełni bezpiecznymi oraz komfortowymi, dlatego też tak wiele osób decyduje się je nabyć. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Możemy zagwarantować szeroki wybór oraz atrakcyjne ceny każdego urządzenia.

Wózki inwalidzkie

Przez wzgląd na mnogość modeli, wybór wózka inwalidzkiego może być kłopotliwy. Podczas zakupu odpowiedniego sprzętu należy więc wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z nich jest oczywiście komfort chorego, jednak nie jest to jedyne kryterium, jakim należy się kierować, ponieważ wózki inwalidzkie powinny być również wysoce funkcjonalne oraz trwałe, tak by bez problemu mogły wytrzymać codzienną i często intensywną eksploatację.

Wózki inwalidzkie – jakie są ich rodzaje?

  • wózek składany – charakteryzuje się stosunkowo niską wagą i został wyposażony w udogodnienia, które ułatwiają transport (składana rama, zdejmowane koła, itp.)
  • wózek standardowy z dużymi kołami – jest to model ręcznie napędzany przez użytkownika i posiada nieco bardziej sztywną ramę niż modele składane.
  • wózek standardowy z małymi kołami – jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów wózka, który bardzo często spotyka się w szpitalach oraz placówkach związanymi z opieką nad seniorami. Przeznaczony jest on głównie w przypadku sytuacji, w których korzystamy z pomocy osób trzecich pchających wózek
  • wózek elektryczny – dedykowany osobom, które nie chcą lub też nie mają możliwości korzystania z pomocy asystenta. Wózek ten to bardzo duże ułatwienie szczególnie w przypadku pokonywania wzniesień lub też różnego rodzaju przeszkód terenowych, takich jak krawężniki.

Szeroka oferta wózków inwalidzkich w naszym sklepie medycznym w Rzeszowie

Jeśli są Państwo mieszkańcami Rzeszowa poszukującymi trwałych i wygodnych wózków inwalidzkich, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Naszym Klientom proponujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania pochodzące od znanych i cenionych producentów. Zapraszamy więc do zakupów, a w przypadku pytań do skontaktowania się z naszą firmą.