Stomia

Życie ze stomią wymaga dostosowania do nowej sytuacji. Zapewniamy kompleksowy wybór akcesoriów i przyrządów dla pacjentów stomijnych. W ofercie znajdują się zarówno podstawowe środki do pielęgnacji, jak i wyspecjalizowane produkty ułatwiające funkcjonowanie. Zebraliśmy wszystkie najpotrzebniejsze artykuły w jednym miejscu, tak, by każdy klient mógł zaopatrzyć się w wymagane akcesoria bez zbędnych formalności.

W asortymencie obecne są worki stomijne od renomowanych producentów, takich jak Coloplast oraz Convatec. Dysponujemy szerokim wyborem modeli, zarówno jedno-, jak i dwuczęściowych. Wytrzymałe produkty cechują się dyskrecją i długą żywotnością, dzięki czemu podnoszą komfort życia pacjentów stomijnych i służą bezawaryjnie przez długie lata. W zależności od osobistych preferencji klienci mogą wybrać worek stomijny otwarty, zamknięty lub urostomijny. Zróżnicowany krój modeli wpływa na funkcjonalność i pozwala na dopasowanie produktu do swoich potrzeb.

Wyświetlanie 1–16 z 376 wyników

Worki do stomii — ulga dla pacjentów

Worki stomijne są specjalistycznymi pojemnikami, których przeznaczeniem jest zbieranie kału lub moczu. To niezbędne wyposażenie pacjentów, u których wystąpiła konieczność stworzenia stomii. Taki zabieg nie musi jednak oznaczać końca komfortowego i aktywnego życia. Odpowiedni dobór sprzętu oraz jego właściwa pielęgnacja pozwala na niemal całkowity powrót do dawnego funkcjonowania. Dostępne w ofercie Med-Partner worki stomijne występują w wariantach przezroczystych i cielistych. Ich materiał zapewnia dyskrecję oraz prostotę użytkowania. Nieskomplikowany system zakładania i zdejmowania gwarantuje pacjentom poczucie bezpieczeństwa i dba o ich samopoczucie.

Worek stomijny — jaki rodzaj wybrać?

Worek stomijny zamknięty

Jest to sprzęt jednorazowego użytku. Z tego względu dobrze sprawdza się w trakcie specjalnych okazji, kiedy pacjenci poszukują wyjątkowego zabezpieczenia. Nie wymagają one opróżniania ani czyszczenia — gdy worek się wypełni, należy go zdjąć, umieścić w woreczku i wyrzucić.

Niektóre z worków stomijnych zamkniętych mogą być wyposażone w dodatkowy filtr, który neutralizuje zapachy i odprowadza gazy. Takie rozwiązanie niweluje ryzyko pęcznienia produktu. Po ten rodzaj sprzętu mogą sięgnąć pacjenci z kolostomią oraz ileostomią.

Worek stomijny otwarty

Przeznaczony jest przede wszystkim do użytku codziennego. Worki stomijne otwarte posiadają specjalne zapinki na dole produktu, które należy odpiąć, by opróżnić i wypłukać sprzęt. Dla osób poszukujących sposobu na zwiększenie komfortu przygotowano modele z filtrami. Taki rodzaj worka może być stosowany przez pacjentów z ileostomią i kolostomią.

Worek urostomijny

Charakteryzuje go kranik usytuowany w miejscu zapinki. Za jego pomocą produkt jest oczyszczany z zebranego wewnątrz moczu. Posiada on także system antyrefluksowy, który zapobiega cofaniu się płynu do urostomii. Model ten jest dostępny zarówno w wersji jedno-, jak i dwuczęściowej.

Worek do stomii dzieli się również na dwie kolejne kategorie. Każdy z nich sprawdzi się w innej sytuacji, dlatego osoby stojące przed wyborem powinny rozważyć, jakich cech oczekują od produktu.

  • worki stomijne jednoczęściowe — przy takim kroju płytka jest połączona z workiem. Zapewniają one znaczną dyskrecję, a ich obsługa nie sprawia trudności. Są wybierane głównie przez osoby z kolostomią.
  • worki stomijne dwuczęściowe — płytka oraz worek są od siebie oddzielone, przez co nie ma potrzeby odklejania płytki podczas zmiany sprzętu. Wówczas wykorzystuje się pierścień zaciskowy, który łączy obie części. Taki rodzaj worka jest stosowany przez pacjentów z urostomią oraz ileostomią.
  • Akcesoria dla pacjentów ze stomią

    Oprócz worków do stomii, w naszej ofercie znajdą Państwo także artykuły pielęgnacyjne dla osób ze stomią. W asortymencie obecne są m.in. spraye, pianki, chusteczki oraz kremy, które są niezbędne do zachowania prawidłowej higieny w jej okolicach. Ich użytkowanie poprawia komfort codziennego funkcjonowania i zapobiega infekcjom stomii.